• Evlilik mi ? Bir Daha Düşün!

  Evlilik mi ? Bir Daha Düşün!

  Kusura bakma sevgili okur ama konuya hızlı bir giriş yapacağım ve bodoslama dalacağım...
  Yaşın kaç? Evlilik çağında isen yaşın normal şartlarda 18’den büyük 30’dan küçük olmalı.
  Evlenmek zorunda olduğun çağda isen yaşın 30’dan büyük 40’tan küçük olmalı. Evlenmeye karar veremez, kararsız, bunalımda, seçici, hatta yer yer kibirli bir durumda isen kesinlikle yaşın 40 ile 50 arasındadır.
  Kafa dengi birini arıyorsan ve iki yoldaş, iki arkadaş olmak istiyorsan elbette yaşın 50’den büyük, 60’tan küçük olmalı.
  Bu kitabı okurken bazen sinirden, bazen de gülmekten kriz geçireceksiniz

 • Bir Akıllının Taşınamaz Sırları

  Bir Akıllının Taşınamaz Sırları

  2000 – 2013 Yılları arası ağırlıklı İstanbul, çok az da İstanbul dışı olmak üzere sağlık sektöründe yaşanan sorunları ve olayları toplum yapımızı ve kanunları da dikkate alarak süzgeçten geçirilmiş haliyle anlattım.
  Aslında Sağlıkta Dönüşüm adı altında göreceli kolaylaştırıcı görünen ama arkasında devasa hukuksuzluk ve para trafiğinin anlatıldığı bu kitaptaki olaylar tamamen gerçektir.
  Bu kitabı okurken bazen sinirden, bazen de gülmekten kriz geçireceksiniz

 • Psikojenik Amnezi [Yakınsak Aklın Unuttukları]

  Psikojenik Amnezi [Yakınsak Aklın Unuttukları]

  Kamu ve özel hastanelerle iş yapan bir işadamının, çalışma aşamalarında yaşanan baskı, stres ve gerilimler sonucu yakalandığı unutkanlık hastalığının tedavi süreçleri ve bu süreç sırasında doktor ile hasta arasındaki diyaloglar anlatılmaktadır.
  Bu diyaloglarda hem geçmişe yolculuk hem de günümüzün gerçek olaylarına atıflar yapılmaktadır. Ayrıca kitap gerçek olayları anlatmaktadır.Çok az tıbbi kelimeler kullanılmıştır.Ülkemizdeki insanların çoğunda bu veya buna benzer hastalık görülmektedir ancak bu hastalığı ciddiye almayan kimi insanların sonu ne yazık ki felaket olmaktadır.
  Bu kitapta hem yaşanan unutkanlık hastalığı ve bu hastalığın insana verdiği zararlar, hem de hastalığa sebep olan olayların istek dışı olarak insana yaptırdığı tehlikeli eylemler anlatılmaktadır.Kahramanın çocukluğundan bu yana yaşadığı travmaların ileride kişilik ve davranışlarındaki etkileri sebep -sonuç ilişkisi ile detaylıca ele alınmıştır.

 • Kemik Kıran

  Kemik Kıran

  Kırsal kesimde yaşayan insanların hayatlarındaki şiddetli acılar, olaylar ve eğlenceler... Bir yanda devletin iyi ve kötü yüzünü ensesinde hisseden insanların tuhaf halleri, bir yanda anarşinin palazlanma süreçleri... Kapalı dünyalarında kardeş gibi yaşayan bir köydeki topluluk, zaman içinde birbirlerine karşı kuşkucu, kavgacı ve düşman olmuştu.Kurtarıcı olarak bekledikleri askeri darbe, birbirlerinden kopmuş olan bu insanları hayattan da soğuttu... Bir süre sonra köyün güzüaçık insanları köyden göçmek zorunda kaldılar. Köyde kalan çaresiz insanlar ise komutandan dayak yemeye devam ettiler.Bu kitapta 1980 yılından sonraki süreçte bir çocuğun gözünden köyde dönen olaylar, yaşanılan ölüm, tuzak, entrika ve dümenler anlatılmaktadır. Bu kitapta aynı zamanda çaresizlikler ve köydeki bilinen tüm aykırı yollar anlatılmaktadır...

 • Solak Nene, Eski Defter

  Solak Nene, Eski Defter

  Nene, karşısında kıpırdamadan duran Aras’a dik dik bakarak emir verdi: -Şimdi beni iyi dinle: O giden polisler bizi takip etmek için çevreye gözetleyici yerleştirmiş olabilir. Akıllarınca bizimle oyun oynayacaklar! Neyse... Sen şimdi adamlarına söyle, biz buradan gittikten hemen sonra çobanın yanındaki yavrularımız karınlarını iyice doyursun. Onların aç kalmasına dayanamam! En azından yaptığımız iyiliğin etkisi büyük, çok büyük olmalı. İçinde bulunduğumuz dünya sadece insanlar yaşasın diye meydana gelmedi; hayvanlar bizden önce bu gezegende vardı, bizden sonra da var olacak; öyle değil mi? O dostlarımızın karınlarını doyurun! Aras: -Tamam efendim, derhal yapıyorum, dedi. Aras, bu ifadeden hemen sonra da olumsuz anlamında dudak büktü. Yardımcısına döndü, diz çökmüş ve elleri arkadan bağlı olan adamları işaret derek: -Köpeklerin daha iştahlı yemesi için bunların üzerine kan serpiştirin, dedi.

 • Askıda Kalan Hayatlar

  Askıda Kalan Hayatlar

  Ahlak mı?
  Para mı?
  Gelecek mi?
  Güç mü?
  Kaybedilmemiş kutsal değerler kaldıysa eğer...

 • Delimsek

  Delimsek

  Bir çocuk bu kadar mı serseri olur? Bir aile bu kadar mı şansız olur? Bir köy bu kadar mı kötü olur? Bir devlet bu kadar mı acımasız olur? Bir gelenek bu kadar mı sevimsiz olur? Bir kader bu kadar mı lanetli olur? Kısacası; bir yaşamın tüm aşamaları hiç kimsenin hiçbir vakit beklemediği kadar berbattı ama o bu hayatı yaşamak için can atıyordu… Dünyanın ortası denilen Anadolu’da, dünyanın en unutulmuş bölgesinde bile yaşanma ihtimali az olan bir hayat yaşanıyordu. Üstelik de bu hayat kanlı, canlı yaşanıyordu

 • Arınma Seremonileri

  Arınma Seremonileri

  Her sabah uyandığımda kendimi farklı ve başka bir kişi olarak görmekteyim. Bu halimin, bir tek bende değil, içinde bulunduğumuz şu toplumda, tüm insanlarda karşılığının olduğunu düşünüyorum. Dünyadan kopuk, yaşamın tüm iğreti olaylarını içeren ruh halimi yazmak istedim, bu öykü kitabı ortaya çıktı. Tüm insan renkleri, tüm yaşam renkleri var…

 • Arjin, Yaşam Ateşi

  Arjin, Yaşam Ateşi

  Arjin; İyi günde, Kötü günde, Kavgada, Barışta, Acı içindeyken, Mutluluk içindeyden, Kızgınlıkta, Sakinlikte hep iyi insan olmayı başardı. Bu kitap, 'iyi insan' olmanın ruhunu anlatmaktadır.

 • Kör Muhasebecinin Yıldırım Aşkı

  Kör Muhasebecinin Yıldırım Aşkı

  Sonradan engelli olan insanların, engelli olmadan önceki yaşamları ile engelli olduktan sonraki yaşamları ve bu yaşam içindeki tüm çapraşık olayların insanları akıl dışı maceralara sürüklemesi...


İhanetin Gölgesinde Yaşay

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺198,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺99,00

Okuma Sayısı(1065) Detay>

Kör Muhasebecinin Yıldırı

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺148,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺74,00

Okuma Sayısı(5281) Detay>

Arjin, Yaşam Ateşi

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺148,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺74,00

Okuma Sayısı(4059) Detay>

Arınma Seremonileri

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺141,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺70,50

Okuma Sayısı(85482) Detay>

Delimsek

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺144,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺72,00

Okuma Sayısı(7111) Detay>

Askıda Kalan Hayatlar

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺135,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺67,50

Okuma Sayısı(9675) Detay>

Solak Nene, Eski Defter

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺135,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺67,50

Okuma Sayısı(9315) Detay>

Kemik Kıran

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺134,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺67,00

Okuma Sayısı(9524) Detay>

Evlilik mi ? Bir Daha Düş

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺0,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺0,00

Okuma Sayısı(25399) Detay>

Psikojenik Amnezi [Yakıns

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺132,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺66,00

Okuma Sayısı(30002) Detay>

Bir Akıllının Taşınamaz S

Jurnalist Yayınevi

[Ali Kurt]

Fiyati: ₺132,00 /ind: %50

Satış Fiyatı : ₺66,00

Okuma Sayısı(33404) Detay>