Psikojenik Amnezi [Yakınsak Aklın Unuttukları]
Psikojenik Amnezi [Yakınsak Aklın Unuttukları] [ Ali Kurt ]

Jurnalist Yayınevi

            Kamu ve özel hastanelerle iş yapan bir işadamının, çalışma aşamalarında yaşanan baskı, stres ve gerilimler sonucu yakalandığı unutkanlık hastalığının tedavi süreçleri ve bu süreç sırasında doktor ile hasta arasındaki diyaloglar anlatılmaktadır.

              Bu diyaloglarda hem geçmişe yolculuk hem de günümüzün gerçek olaylarına atıflar yapılmaktadır. Ayrıca kitap gerçek olayları anlatmaktadır. Çok az tıbbi kelimeler kullanılmıştır.  Ülkemizdeki insanların çoğunda bu veya buna benzer hastalık görülmektedir ancak bu hastalığı ciddiye almayan kimi insanların sonu ne yazık ki felaket olmaktadır.

              Bu kitapta hem yaşanan unutkanlık hastalığı ve bu hastalığın insana verdiği zararlar, hem de hastalığa sebep olan olayların istek dışı olarak insana yaptırdığı tehlikeli eylemler anlatılmaktadır. Kahramanın çocukluğundan bu yana yaşadığı travmaların ileride kişilik ve davranışlarındaki etkileri sebep - sonuç ilişkisi ile detaylıca ele alınmıştır.

              Kitap, sağlık sektörüne yönelik ve hasta-doktor diyalogları olarak konuyu işlese de, bir tıp kitabı değil, roman havasındadır.

Fiyat:12,00
İndirim: %28
Satış: 8,64


Tahmini teslim süresi 3 iş günüdür.

Yayınevinin Diğer kitapları

%28
İkinci Şans

Elif Yılmaz

Jurnalist Yayınevi
Fiyatı:12tl İnd:%28

Satış Fiyatı:8.64tl

%28
Evlilik mi ? Bir Daha Düşün!

Ali Kurt

Jurnalist Yayınevi
Fiyatı:9tl İnd:%28

Satış Fiyatı:6.48tl

%28
Bir Akıllının Taşınamaz Sırları

Ali Kurt

Jurnalist Yayınevi
Fiyatı:12tl İnd:%28

Satış Fiyatı:8.64tl

%28
Ünlü TBMM küfürleri

Ali Kurt

Jurnalist Yayınevi
Fiyatı:14tl İnd:%28

Satış Fiyatı:10.08tl